DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST - ZITY KABÁTOVÉ
 

Naši současní a dřívější lektoři            


Hana Igonda Ševčíková

Vystudovala střední pedagogickou školu a DAMU v Praze. Jejím profesorem byl Boris Rösner. Od roku 1990 hostovala v Národním divadle, kde byla ve stálém angažmá 25 let.
Poprvé zazářila ve druhé sérii Arabely (1993) již jako dospělá Mařenka vedle Jeníčka v podání Ondřeje Kepky. Zahrála si několikrát i v pohádkách, např. SMŮLA (1998) nebo ZIMNÍ VÍLA (1999). Ztvárnila rozmanité postavy v mnoha televizních filmech a seriálech, jako UCTIVÁ POKLONA, PANE KOHN (1992), KONEC BÁSNÍKŮ V ČECHÁCH (1993), POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ (2004) a nebo SAMA V ČASE NORMÁLNOSTI (2010).
Hana je nejen divadelní, filmovou a televizní herečkou, ale i dabingovou. Dabingový rejstřík zahrnuje desítky projektů, mj. seriály KORUNA, ČARODĚJKY, ZTRACENI, DVA A PŮL CHLAPA, MĚSTO ŽEN, filmy jako SHREK 2, DOLITTLE, PŘÍŠERKY S.R.O., CHARLIEHO ANDÍLCI: NA PLNÝ PECKY, ADDAMSOVA RODINA . Nejčastěji dabuje herečky Drew Barrymore, Jennifer Jason Leigh, Renée Zellweger, Marisu Tomei, Kelly Reilly, Evu Mendes nebo Radhu Mitchell.. 

 

Lucie Kožinová

Česká herečka, která je absolventkou konzervatoře. Svou karieru začala v angažmá Městského divadla Kolín, v Divadle J. Průchy, dále pak pokračovala hostováním v Jihočeském divadle České Budějovice, Divadle v Karlových Varech, Divadle Jiřího Grossmanna a Divadle hudby. Můžeme ji však vidět ve filmech, televizi, ale především je známá pro svou práci v dabingu.  

 

Stanislava Jachnická

Česká herečka a dabérka Stanislava Jachnická vystudovala střední ekonomickou školu a poté DAMU. Během kariéry působila v divadlech v Hradci Králové, Kladně, v pražských divadlech Rokoko a v Řeznické.

Mohli jsme ji vidět v několika pohádkách a filmech. Účinkuje také v reklamách. Hodně se věnuje dabingu. Je známa především rolí Phoebe z Přátel, Nikity ze seriálu Brutální Nikita nebo Grace ze seriálu Doktorka Quinnová.


 
 

Klára Šumanová

Česká herečka, dabérka, režisérka a moderátorka. Vystudovala střední pedagogickou školu a poté VOŠH v Praze. Mohli jste ji vidět v několika filmech a pohádkách. Její hlas je spojován s herečkou Ashley Tisdale. V jakých rolích jste Kláru mohli slyšet: Sharpey (Muzikál ze střední), Candy (Phineas a Pherb), Vilík (Nové příběhy včelky Máji), Zoe (Oko dravce), Mathilda (Leon), Harper (Kouzelníci z Waverly), Mildred (Čarodějnice školou povinné), Claudie (Interwiev s upírem). PC hry: Zaklínač, Simon, Posel smrti 3.
V posledních letech se věnuje také dabingové režii. Režírovala: Žárlivé tango, Vítr v Kitty Hawk, Anastazie, Kráska a zvíře, Batman, Superman / Batman: Apokalypsa, Sandokan, Lokomotiva Tomáš, Legenda o Enyovi, Wolverin a X-mani, Valentýn králíčka Bugse, Nastal čas zabíjet.

 

 


cs